CCBILL просит некоторую документацию

Kilometer
Kilometer Member Публикаций: 3
Хочу поменять способ выплат в CCBILL. Заполнил форму но компания просит от меня вот еще что:

"Additionally, due to the recent changes in the underwriting and KYC policies, it is required to provide supporting documentation showing that the bank we are sending
payments to is directly related to your affiliate account.

Please provide us with one (1) of the following once you complete the new form:

• A voided blank check from your bank that shows the Name on Bank Account and matches the bank account number you provided on the form.
• A letterhead document signed by a bank employee from your bank that shows the Name on Bank Account and matches the bank account number you provided on the form.
• A bank statement from your bank that shows the Name on Bank Account and matches the bank account number you provided on the form."

payoneer может мне с этим помочь?

Ответы

• Elena_Payoneer
    Elena_Payoneer Member, Administrator, Moderator, VIP Member Публикаций: 384 ✭✭✭✭✭✭✭
    отредактировано декабря 2022

Здравствуйте @Kilometer, спасибо за вопрос!

Мы можем сделать выписку о том, что вам принадлежит аккаунт Payoneer или выписку с данными реквизитов Global Payment service. Думаю, это самое приближенное к тому, что требуется. Но все же я не уверена, что это подойдет, так как там просят именно банковскую информацию, а Payoneer не является банком)

Уточните, пожалуйста, подойдет ли им наша выписка. Если да, то свяжитесь с нашей поддержкой - мы будем рады вам с этим помочь!